امروز دوشنبه  ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۰۴/۲۵- ۱۳:۰۷ - مشاهده: ۱۴۶
تعداد بازدید:146 سه شنبه 25 تیر 1398 - 13:07
تاكید ایران و اندونزی بر توسعه روابط حقوقی و قضایی

ایران و اندونزی خواستار گسترش مناسبات حقوقی قضایی میان تهران - جاكارتا شدند.

ولی الله محمدی نصرآبادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در اندونزی در پایان ماموریت خود در جاكارتا، با یاسونا لائولی وزیر دادگستری و حقوق بشر اندونزی دیدار كرده و طرفین خواستار گسترش مناسبات حقوقی قضایی میان تهران - جاكارتا شدند.

تهران- ایرنا- ولی الله محمدی نصرآبادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در اندونزی در پایان ماموریت خود در جاكارتا، با یاسونا لائولی وزیر دادگستری و حقوق بشر اندونزی دیدار كرده و طرفین خواستار گسترش مناسبات حقوقی قضایی میان تهران - جاكارتا شدند. 

یاسونا لائولی وزیر دادگستری و حقوق بشر اندونزی ضمن قدردانی از تلاش‌های سفیر ایران در این كشور به منظور گسترش روابط؛ توسعه مناسبات میان اندونزی به عنوان پرجمعیت‌ترین كشور مسلمان دنیا را با كشورهای خاورمیانه بویژه جمهوری اسلامی ایران برای جاكارتا راهبردی دانست و افزود: روابط اندونزی و ایران در سطح قابل قبولی در زمینه‌های سیاسی، حقوقی فرهنگی قرار دارد و انتظار داریم در زمینه اقتصادی نیز شاهد گسترش داد و ستدها با ایران باشیم.

وی همچنین از پیشنهاد تبادل تجربیات در حوزه قضائی، امور مهاجرتی و مبارزه با مواد مخدر استقبال كرده و تصویب ۲ قرارداد همكاری میان اندونزی و ایران را در مجلس نمایندگان بسیار مهم ارزیابی نمود و تصریح كرد: اندونزی در حال حاضر مشغول تنظیم پیش نویس قوانین انتقال محكومین است تا پس از تصویب در مجلس از آن به عنوان بستر حقوقی لازم جهت امضای قرارداد انتقال محكومین، استفاده شود.

محمدی نصرآبادی نیز در این دیدار با قدردانی از حمایت‌های وزیر دادگستری و حقوق بشر اندونزی در توسعه همكاری‌های میان دو كشور در زمینه‌های حقوقی، قضائی، مهاجرتی و امور زندانی‌ها، روابط میان دو كشور را سازنده توصیف و خاطر نشان كرد: گسترش مناسبات میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اندونزی در غرب و شرق آسیا بسیار مهم است بویژه دو كشور بواسطه موقعیت‌های جغرافیایی خود دارای تجربیات بسیار در امور حقوقی، قضائی، مهاجرتی و مبارزه با مواد مخدر، هستند كه می‌توانند با تبادل این تجربیات به مبارزه با جرایم فرا سرزمینی و تشكیلاتی بپردازند.

وی سفر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران به اندونزی و همچنین سفر جوكو ویودودو رئیس جمهوری اندونزی به تهران را نقطه عطف روابط دو جانبه تهران و جاكارتا در سال‌های اخیر عنوان و بیان كرد: روابط بسیار نزدیكی در حوزه‌های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی میان دو كشور برقرار است و معتقدیم با افزایش شناخت از یكدیگر می‌توانیم در حوزه اقتصادی نیز سطح روابط خود را افزایش دهیم.

محمدی نصرآبادی همچنین از تصویب دو قرارداد همكاری میان ایران و اندونزی در حوزه معاضدت قضائی و استرداد مجرمین در مجلس نمایندگان اندونزی استقبال و ابراز امیدواری كرد در آینده با فراهم آمدن بسترهای حقوقی لازم، دو كشور قرارداد انتقال محكومین را نیز به امضا برسانند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما