امروز دوشنبه  ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۰۵/۱۴- ۱۴:۳۴ - مشاهده: ۱۶۰
تعداد بازدید:160 دوشنبه 14 مرداد 1398 - 14:34
جاكارتا از مواضع تهران حمایت می كند

وزیر جوانان اندونزی: جاكارتا از مواضع تهران حمایت می كند

وزیر جوانان و ورزش اندونزی در دیدار با سفیر جمهوری اسلامی در این كشور گفت: جاكارتا و تهران همواره روابط خوبی داشته اند و ملت و دولت اندونزی از مواضع ایران حمایت می كنند.

تهران - ایرنا- به گزارش روز دوشنبه سفارت جمهوری اسلامی ایران از جاكارتا،  "امام نهروی" با اشاره به اینكه وی تحولات مربوط به ایران را دنبال می كند،‌ افزود: تاریخ نشان داده است كه ایرانی‌ها قادر خواهند بود كه از شرایط فعلی نیز عبور كنند.

این مقام  با استقبال از توسعه همكاری با ایران در حوزه جوانان و ورزش گفت: روابط میان دو كشور در این حوزه توسعه قابل توجهی داشته است و این مسیر در آینده نیز ادامه خواهد داشت.

امام نهروی كه خود هیات امنا و معاون اجرایی فدراسیون بین المللی زورخانه نیز هست، از علاقه مندی جوانان اندونزیایی به این ورزش باستانی سخن گفت و خواهان اعزام مربی و انتقال تجربیات مربیان ایرانی به جوانان اندونزیایی در این زمینه شد.

ولی الله محمدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در اندونزی نیز در دیدار پایان ماموریت خویش با این وزیر اندونزیایی خاطر نشان كرد : "روابط جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اندونزی در سال های اخیر رشد بسیار خوبی در حوزه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، آموزشی و علمی داشته است.  وی با اشاره به برگزاری موفقیت آمیز بازی‌های آسیایی و پارا آسیایی در اندونزی كه با حضور گسترده ورزشكاران ایرانی همراه بود، گفت : همكاری میان دو كشور در زمینه برگزاری اردوهای مشترك، تبادل مربی، بازی‌های دوستانه موجب شد ایران و اندونزی به دستاوردهای تاریخی در بازی‌های آسیایی و پارا آسیایی دست یابند و امیدواریم این روند در آینده نیز ادامه داشته باشد.

محمدی همچنین از پیشرفت های ورزش باستانی زورخانه در اندونزی و شركت تیم ملی این كشور در مسابقات آسیایی و جهانی، استقبال و با اشاره به مشاركت تیم ملی ورزش باستانی و زورخانه ایران در مسابقات تفیسا در اندونزی، از آمادگی كشورمان جهت رشد و توسعه این ورزش در اندونزی خبر داد.

 محمدی نصرآبادی در ادامه به تشریح آخرین تحولات كشورمان بویژه در خصوص برجام، پرداخت و گفت : پس از خروج یكجانبه و غیرقانونی آمریكا از برجام و بازگشت تحریم های یكجانبه آمریكا، جمهوری اسلامی ایران یكسال صبر استراتژیك را در راستای تامین منافع اقتصادی خود از برجام، در دستور كار قرار داد ولی با گذشت یكسال و عدم تامین شدن ایران از منافع قانونی خود تصمیم بر كاهش تعهدات بر اساس بندهای پیش بینی شده در برجام گرفت. البته این اقدامات برگشت پذیر می‌باشد و به محض اقدام های طرف مقابل برای تامین منافع ایران، به مرحله قبل باز خواهد گشت.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما