امروز چهارشنبه  ۱۳ فروردين ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۱۲/۱۳- ۰۷:۵۲ - مشاهده: ۱۰۷

بزرگداشت هفتادمین سالگرد روابط دیپلماتیک تهران-جاکارتا، بر روی عرشه ناو خارک

دیپلماسی عمومی

ناو خارک متعلق به نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران که با هدف آموزشی و عملیاتی عازم آب های آزاد شده بود، جهت ابلاغ پیام صلح و دوستی ملت ایران به کشورهای منطقه و جهان و همچنین بزرگداشت هفتادمین سالگرد روابط دوجانبه تهران-جاکارتا، در تاریخ ششم اسفند سال 1398 وارد بندرتنجونگ پریوک پایتخت اندونزی شد.

فرماندهان ناو خارک در چهار روز حضور خود در اندونزی با مقامات نیروی دریایی اندونزی دیدار نمودند. فعالیت های مشترکی نیز توسط دانشجویان علوم دریایی ایران و اندونزی برگزار شد.

همچنین آیین بزرگداشت هفتادمین سالگردروابط نزدیک و دوستانه دو کشور در تاریخ 9اسفند با حضور مقامات اندونزیایی، فرماندهان عالی رتبه نیروی دریایی ارتش، سفرا و وابستگان دفاعی کشورهای خارجی، سازمان‌های اسلامی و جمعی از ایرانیان مقیم اندونزی، برگزار شد. در این مراسم کاپیتان ناو خارک، ناخدا یکم ستاد احسان نصیری فرمانده ناو گروه 66 نداجا گفت: ناوگروه شصت و ششم  رزمی آموزشی اطلاعاتی نداجا بعد از 25روز دریانوردی و به اهتزاز درآوردن پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران در آبهای آزاد به منظور نمایش قدرت دیپلماسی در بندر جاکارتا کشور اندونزی پهلو گرفت. وی همچنین پیام صلح و دوستی ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران را به ملت و دولت اندونزی ابلاغ نمود.

شایان ذکر است ایران و اندونزی از سال ١٩٥٠ روابط دیپلماتیک خود را آغاز نمودند. دو کشور امسال (٢٠٢٠) سالگرد هفتادسالگی روابط را جشن می‌گیرند. با این وجود تعاملات مردمی میان دو ملت از قرن‌ها پیش در جریان بوده است و نتیجه آن تشابهات بسیار فرهنگی، اجتماعی، هنری و دینی میان دو کشور است.

گفتی است ناو خارک صبح روز شنبه مورخ 10اسفند با بدرقه رسمی نیروی دریایی اندونزی، جاکارتا را ترک کرد.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما