امروز شنبه  ۹ اسفند ۱۳۹۹
۱۳۹۹/۱۱/۲۸- ۱۱:۱۱

برگزاری مجازی مراسم چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در اندونزی

دیپلماسی عمومی

به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، سفارت جمهوری اسلامی ایران در اندونزی به دلیل همه گیری کووید ۱۹ مراسم روز ملی را بصورت مجازی و در قالب کلیپی ۴۰ دقیقه ای حاوی سخنان سفیر کشورمان و میهمان ویژه دولت اندونزی با خلاصه ای از تحولات روابط دو کشور و ارایه فیلم ایران در چهار فصل و دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در زمینه‌های مختلف در صنایع، بهداشت عمومی، آموزش عالی، فرهنگ و رسانه، قدرت دفاعی، انرژی، اقتصاد و... به نمایش گذاشت‌.

جناب آقای دکتر آزاد سفیر محترم
در سخنان خود به روابط سازنده با تمامی‌کشورهای جهان و کشورهای همسایه خود به عنوان کشوری با بازیگری عقلانی و مبتکر طرح های گفتگوی منطقه ای و صلح هرمز جهت حل مشکلات منطقه ای و ایجاد منطقه ای امن و با ثبات بدون دخالت و حضورابرقدرت های جهانی اشاره کردند. ایشان همچنین تاکید بر روابط دیرینه و عمیق دو کشور ایران و اندونزی در طول تاریخ و معاصر در حوزه تجارت و فرهنگ و گسترش روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی میان دو کشور و سفر روسای جمهور ایران و اندونزی در سال 2015 و 2016 به کشورهای یکدیگر و در ادامه آن برگزاری جشن هفتادمین سالگرد روابط دیپلماتیک میان دو کشور در سال 2020 تاکید نمودند.
میهمان ویژه دولت اندونزی در این مراسم جناب آقای بامبانگ بروجونگورو، وزیر علوم و تکنولوژی اندونزی طی پیام ویدیویی بر روابط مستحکم میان دو کشور در حوزه‌های مختلف و همچنین بر شهرت ایران در حوزه تکنولوژی و در این راستا تمایل دو کشور جهت گسترش همکاری با یکدیگر تاکید کرد. ایشان همچنین به هفتادمین سالگرد روابط ایران و اندونزی در سال 2020 و تاسیس کمیته مشترک علوم و تکنولوژی میان دو کشور و تمدید توافقنامه میان دو وزارتخانه علوم وتحقیقات اشاره نمود و ابراز امیدواری بر گسترش همکاری در حوزه‌های بهداشت و درمان، نانوتکنولوژی، بیو تکنولوژی، صنایع هوافضا و انرژی در سال 2021 داشت.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما