امروز دوشنبه  ۳۰ دی ۱۳۹۸
۱۳۹۸/۰۴/۰۶- ۰۹:۴۱
پنج شنبه 6 تیر 1398 - 09:41
ایران هراسی آمریكا بی اهمیت است

ایران هراسی آمریكا بی اهمیت است

مقام اندونزیایی: ایران هراسی آمریكا بی اهمیت است

تهران- ایرنا- نورحیاتی علی اسقاف رئیس نهاد همكاری بین المجالس پارلمان اندونزی در دیدار ولی الله محمدی نصرآبادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در اندونزی ضمن رد هر گونه ایران هراسی گفت:: با شناختی كه از ایرانیان دارد، ایران هراسی كه توسط امریكا هدایت میشود بی اهمیت است و انسانها فارغ از هرگونه نژاد و مذهب و رنگ، با یكدیگر برابرند. ایرانیان در طول سالهای گذشته خیلی سریع پیشرفت كردند و می توانند در وضعیت كنونی نیز خود را ارتقا دهند و به خوبی بر شرایط موجود غلبه كنند.

 

به گزارش روز چهارشنبه سفارت جمهوری اسلامی ایران در جاكارتا، سفیر جمهوری اسلامی ایران با خانم نور حیاتی رئیس نهاد همكاری بین المجالس پارلمان اندونزی دیدار و در این دیدار پیرامون توسعه روابط فیمابین، همكاری‌های پارلمانی و تحولات منطقه‌ای و جهانی مذاكره كرد.

محمدی ضمن اشاره به تحولات روابط دوجانبه و مناسبات دوستانه بین پارلمان‌های دو كشور، به ضرورت ایفای نقش آنها در حل و فصل موضوعات بین المللی پرداخته وبا قدردانی از حمایت‌های اندونزی از ایران در مجامع بین المللی و موضع گیری‌های مشترك در ارتباط با مسائل منطقه‌ای و بین المللی، بر گسترش و ادامه همكاری‌ها در موضوعاتی از قبیل مبارزه با تروریسم، صلح و امنیت جهانی و مساله فلسطین تاكید كرد.

سفیر ایران در ادامه با مرور تحولات مربوط به ایران و منطقه خاورمیانه و خلیج فارس اضافه كرد: آمریكا با خروج یكجانبه از برجام و اعمال تحریم‌های گوناگون؛ تلاش برای به صفر رساندن صادرات نفت ایران و ایران هراسی به ترور اقتصادی ملت ایران می‌پردازد و اخیراً با ارسال پهپاد جاسوسی، به حریم هوایی ایران تجاوز كرده و قوانین بین المللی را نقض نمود، كه البته با هوشمندی و توانایی ایرانیان این هواپیمای بدون سرنشین منهدم شد، این حجم از دشمنی آمریكا علیه ایران خلاف موازین حقوق بشری است و ایران بدنبال پیگیری حقوقی این تجاوز می‌باشد.

محمدی تاكید كرد: جمهوری اسلامی ایران همواره خواهان حفظ امنیت و ثبات بین المللی بویژه در منطقه خلیج فارس كه گذرگاه حیاتی انرژی مورد نیاز جهان بوده، می‌باشد. این برای ما مهم است و ما هر گونه اقدامی كه صلح و ثبات بین المللی را به خطر بیندازد، محكوم می‌كنیم و خواهان جنگ نیستیم، اما از خود دفاع می‌كنیم.

خانم نور حیاتی علی اسقاف رئیس نهاد همكاری بین المجالس پارلمان اندونزی نیز در این دیدار ضمن تأیید ارتباط خوب و دوستانه مجالس دو كشور بر گسترش همكاری‌ها در موضوعات مهم بشردوستانه، فلسطین، حقوق اقلیت‌های اسلامی و مبارزه با تروریسم و حتی همكاری در زمینه مقابله با اثرات سو تغییرات آب و هوایی تاكید كرده و در خصوص اقدامات ضد ایرانی ترامپ عنوان گفت: با شناختی كه از ایرانیان دارد، ایران هراسی كه توسط آمریكا هدایت می‌شود بی اهمیت است و انسان‌ها فارغ از هرگونه نژاد و مذهب و رنگ، با یكدیگر برابرند.

وی افزود: ایرانیان در طول سال‌های گذشته خیلی سریع پیشرفت كردند و می‌توانند در وضعیت كنونی نیز خود را ارتقا دهند و به خوبی بر شرایط موجود غلبه كنند.

در پایان هر دو طرف نسبت به استمرار روابط پارلمانی و گسترش همكاری‌ها در زمینه‌های مختلف اظهار امیدواری كردند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما