امروز چهارشنبه  ۱۳ فروردين ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۱۰/۱۲- ۱۳:۳۹ - مشاهده: ۶۸

دیدار سفیر ایران با رئیس سازمان اسلامی محمدیه در خصوص بررسی همکاری‌های دو کشور

دیدار با سازمان بزرگ اسلامی اندونزی

محمد آزاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در اندونزی با حضور در دفتر مرکزی سازمان اسلامی محمدیه با دکتر حیدر نصیر رئیس این سازمان دیدار و گفتگو نمود.

وی خاطر نشان کرد : "بسیار خرسندم که امروز در دفتر مرکزی سازمان اسلامی محمدیه حاضرم. نام محمدیه (در ایران) بواسطه فعالیت های خدماتی و خدمتگزاریهای این سازمان، بسیار شناخته شده است. سفیر ایران در ادامه گفت : "میانه روی در دیدگاه ما همان اسلام رحمانی می‌باشد. رئیس جمهور ما (حسن روحانی) نیز بر اجرای اسلام رحمانی که مخالف هرگونه خشونت گرایی و رادیکالیسم می‌باشد، تاکید نموده است.در این رویکرد، میانه روی، شنیدن نقطه نظرات دیگران و اولویت بخشی به گفتگو مانند اسلام معتدل که محمدیه آنرا را تشویق می‌کند، مورد تاکید است".

حیدر نصیر رئیس سازمان اسلامی محمدیه نیز درپاسخ ضمن تقدیر از تلاش های ایران در ایجاد همبستگی میان جامعه اسلامی از طریق گفتگو، میانه روی و هم افزایی، خاطر نشان کرد : "پرواضح است که کشورهای اسلامی تنها در صورتی می‌توانند پیشرفت کنند که آموزش و پروش در آنها رشد کرده باشد. در رویارویی با صحنه سیاست بین الملل نیز مطابق با فرمان قران، کشورهای اسلامی‌باید از یکدیگر پیشتیبانی نمایند زیر قران مومنان را نگهبان یکدیگر خوانده است. گفتگو بسیار حائز اهمیت است و من امیدوارم سازمان همکاری اسلامی‌بتواند در این خصوص ایفای نقش نماید. ما معتقدیم ایران بعنوان یک کشور پیشرفته و وارث فرهنگ اسلامی غنی از گذشته، می‌تواند در برقراری صلح جهانی، ایفای نقش نماید".

 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما