امروز دوشنبه  ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۰۶/۰۶- ۱۱:۵۱ - مشاهده: ۱۱۴
تعداد بازدید:114 چهارشنبه 6 شهریور 1398 - 11:51
دیدار رئیس كمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با مقامات اندونزی

رئیس كمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با مقامات اندونزی دیدار و در خصوص همكاری های قضایی و حقوقی تبادل نظر نمودند

آقای الهیار ملكشاهی رئیس كمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در سفر خود به اندونزی در حصوص همكاری های حقوقی، قضایی و مبارزه با تروریسم بحث و گفتگو نمود.

آقای الهیار ملكشاهی رئیس كمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی كه به همراه تعدادی از اعضای كمیسیون مذكور به اندونزی سفر كرده است، با وزیر دادگستری و حقوق بشر، نایب رئیس مجلس نمایندگان، رئیس قوه قضاییه، نایب رئیس مجلس مناطق اندونزی ملاقات و در خصوص همكاری‌های پارلمانی فی مابین مجلس شورای اسلامی و مجالس اندونزی و برخی دیگر از موضوعات مورد علاقه از قبیل روابط دو جانبه، همكاری در مجامع بین المللی از جمله بین المجالس و ... مذاكره نمود.

          در این دیدارها آقای ملكشاهی با تشریح جایگاه كمیسیون حقوقی و قضایی و وظایف آن در مجلس شورای اسلامی، آمادگی خود را برای تبادل اطلاعات و تجربیات در جهت شناخت بیشتر كمیسیونهای مربوطه دو كشور اعلام نمود.

          در ادامه رئیس كمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی‌به همكاریهای دو كشور در بین المجالس و همچنین حمایتهای فی مابین در خصوص موضوعات بین المللی خصوصا معضلات گریبانگیر جهان اسلام اشاره و از مواضع پارلمان اندونزی در این موارد به ویژه در حمایت از جمهوری اسلامی ایران در بحث حقوق بشر تقدیر و تشكر نمود.

          آقای ملكشاهی با تشریح اقدامات جمهوری اسلامی ایران در مقابله با تروریسم، همكاری دو كشور در مبارزه با این پدیده شوم كه از سوی كشورهای غربی حمایت شده، و در جهت ارائه چهره خشن از اسلام تلاش می كنند را خواستار شد. در بخش دیگری از این گفتگوها اقدامات ایران در مبارزه با مواد مخدر و تجربیات بدست آمده در این خصوص و آمادگی كشورمان را برای هر گونه همكاری و انتقال تجربه به طرف اندونزیایی اعلام نمود.

          در ادامه مقامات اندونزیایی با اشاره به مناسبات خوب بین جمهوری اسلامی ایران و اندونزی، روابط با كشورمان را بسیار با اهمیت توصیف و همكاری دو كشور را در حوزه پارلمانی و بین المجالس مهم ارزیابی نمودند.

          وزیر دادگستری اندونزی با اشاره به اهمیت دیپلماسی پارلمانی و نقش آن در سیاست خارجی اندونزی، آمادگی وزارت دادگستری و حقوق بشر این كشور را برای هر گونه همكاری با مجلس شورای اسلامی ایران اعلام نمود.

          مقامات اندونزیایی پیشرفتهای ایران در علوم و فناوری‌های پیشرفته را بسیار عالی توصیف كردند و بر فعالیتهای صلح آمیز هسته ای بعنوان حق جمهوری اسلامی ایران و هر كشور دیگری تاكید كردند و اقدامات آمریكا در اعمال تحریمها علیه ایران را غیر قانونی و خارج از چارچوب قوانین بین المللی عنوان نمودند و حمایت خود را در این خصوص از مواضع كشورمان اعلام كردند.

          توسعه روابط اقتصادی و تجاری و همكاری در حوزه‌های مبارزه با تروریسم و مواد مخدر و همكاری در حوزه‌های علوم و صنایع پیشرفته از جمله موارد مورد استقبال طرفهای اندونزیایی در این دیدارها بود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما