امروز دوشنبه  ۳۰ دی ۱۳۹۸
۱۳۹۸/۰۴/۱۱- ۱۲:۲۵
سه شنبه 11 تیر 1398 - 12:25
تاكید وزیر اندونزیایی بر گسترش همكاری های دو جانبه تهران- جاكارتا

تاكید وزیر اندونزیایی بر گسترش همكاری های دو جانبه تهران- جاكارتا

وزیر حمل و نقل اندونزی با بیان اینكه اندونزیایی ها، همواره از ایران با افتخار یاد می كنند بر گسترش روابط دو جانبه تاكید كرد.

به گزارش روز شنبه سفارت جمهوری اسلامی ایران در جاكارتا، ولی الله محمدی نصرآبادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در اندونزی در پایان ماموریت خود، با "بودی كاریا وزیر حمل و نقل اندونزی " دیدار و د راین نشست بر ضرورت راهكارهای افزایش روابط دو جانبه كرد.

وی با قدردانی از حمایت های همه جانبه مقامات اندونزی از وی در دوران ماموریت در جاكارتا، با اشاره به اینكه ظرفیت های دو كشور بسیار فراتر از سطح فعلی و آمار مبادلات بازرگانی كنونی آنهاست، افزود: ضروری است با تدابیر مختلف از جمله همكاری‌های دو جانبه در زمینه هوایی، دریایی و ریلی، این ظرفیت ها را محقق سازیم.

محمدی با اشاره به گسترش گردشگری میان دو كشور، برقراری پرواز مستقیم میان دو كشور را موجب تماس های بیشتر مردم با مردم دانست و افزود با برقراری پرواز مستقیم، حجم مبادلات فرهنگی، گردشگری و اقتصادی با رشدی تصاعدی روبرو خواهد شد. وی همچنین بر ضرورت استفاده از فرصت ها و سفرهای دوجانبه و بین المللی آتی برای تقویت همكاریهای دوجانبه در حوزه‌های مختلف به خصوص اقتصادی تاكید نمود.

بودی كاریا، وزیر ترابری اندونزی نیز بر گسترش روابط همه جانبه بویژه در بخش ترابری تاكید و افزود: سیاست ما بر گسترش همكاری‌های اقتصادی و تجاری با ایران تاكید دارد. ما خواستار افزایش حجم مبادلات تجاری فیمابین و حضور ایران و همكاری در بخش های مختلف از جمله گردشگری می‌باشیم و از برقراری پرواز مستقیم میان تهران و جاكارتا استقبال می كنیم.

وی با اشاره به اوضاع كنونی جهان اسلام افزود: لازم است ما مسلمانان است با هوشیاری و توسعه روابط اقتصادی بین هم، از این مرحله حساس گذر كنیم. آنچه كه مهم است این است كه ما به عنوان كشور های اسلامی‌گام های مثبت در جهت منافع هر دو ملت برداریم. ایران دارای پیشینه ای تاریخی و فرهنگی بسیار غنی است و مردم اندونزی همواره از ایران با افتخار یاد می كنند.

وزیر ترابری اندونزی همچنین در این دیدار از تلاش های سفیر جمهوری اسلامی ایران در دوران ماموریتش در اندونزی قدردانی كرد.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما